architekt projektant wnętrz

Jak zostać projektantem wnętrz domów energooszczędnych?

Kiedy poszukuje się pracy, bardzo często w wymaganiach jest podane wykształcenie wyższe. Czy będąc niezależnym projektantem wnętrz również należy mieć pokończone renomowane uczelnie i mnóstwo certyfikatów, które potwierdzą znajomość branży wnętrzarskiej?

Zawód architekt wnętrz

Zawód architekta wnętrz póki co wciąż w Polsce nie jest zawodem licencjonowanym, a to oznacza, że teoretycznie nie są potrzebne w tej dziedzinie skończone studia. Jednak patrząc na ten zawód od strony klienta, należy mieć tę świadomość, że posiadane dokumenty uwiarygadniają posiadane kompetencje. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba skończyć kierunek projektowanie i aranżacja wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych.

Nie można zapominać o tym, że projektant wnętrz to przede wszystkim osoba, która jest wrażliwa na estetykę, która ma wyobrażenie przestrzenne, talent i poczucie smaku. Tych wszystkich cech nie posiądzie się na żadnym kursie, czy kierunku studiów. Niemniej warto je rozwinąć, wybierając kierunek architektura wnętrz jak nie na studiach, to chociażby w szkole policealnej.

Doświadczenie w projektowaniu wnętrz

Jednak samo wykształcenie jest tylko zdobytą teorią, dlatego warto tę wiedzę wykorzystać jak najszybciej w praktyce. Doświadczenie jest dzisiaj tak samo ważne, jak kompetencje, a niekiedy nawet ma większe znaczenie, jeśli klient ma większe wymagania i oczekiwania, szczególnie przy budynkach energooszczędnych. Doświadczony projektant wnętrz potrafi na przykład szybciej wykonać i wycenić projekt, przedstawiając kilka ciekawych koncepcji aranżacji zamiast jednej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *